| Object Number | 2003-72-61A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Senegal |
| Section | African |
| Description | Top of small box with lid. |
| Height | 2.5 cm |
| Outside Diameter | 6.6 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1900.1.2000 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
