| Object Number | 2003-72-59A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Senegal |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Wooden snuffbox from 1900 Exposition. |
| Height | 1 cm |
| Outside Diameter | 1.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.15 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




