| Object Number | 2003-24-3B |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Ahtna |
| Provenience | Alaska |
| Culture Area | Subarctic Culture Area |
| Creator | Martha Jackson |
| Section | American |
| Materials | Canvas | Leather |
| Description | Old style work mocassins with canvas tops; leather laces. Made by Martha Jackson |
| Height | 20 cm |
| Length | 26 cm |
| Width | 10 cm |
| Credit Line | Gift of Catharine McClellan, 2003 |
| Other Number | 62 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


