Sherd
12939A
From: Bavaria | Gailenreuth Cave
Curatorial Section: European
| Object Number | 12939A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Bavaria | Gailenreuth Cave |
| Locus | Bottom of bone shaft |
| Section | European |
| Materials | Ceramic |
| Description | potsherd (1 of 6) |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Credit Line | Gift of Henry C. Mercer, 1894 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


