| Object Number | 2003-72-1 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Senegal |
| Section | African |
| Materials | Hide |
| Description | Rectangular. Plain with mulitple holes around edge. Piece of small rope tied in. |
| Height | 2 cm |
| Length | 80.5 cm |
| Width | 41 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.10342 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


