| Object Number | 2003-48-3 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Dahomey | Benin |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Fetish stool with figure. Blue. |
| Height | 59 cm |
| Length | 29.4 cm |
| Width | 19.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.628 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
