| Object Number | 2003-78-48 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Tunisia |
| Section | African |
| Materials | Ceramic |
| Description | Tile. |
| Height | 2.5 cm |
| Length | 14 cm |
| Width | 14 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.577 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



