| Object Number | 2003-78-19 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Tunisia |
| Section | African |
| Materials | Cotton |
| Description | Set of cotton. Tissues are wrapped in a rectangular bag. Thread. Black, white and all colors. Old tag. |
| Height | 4 cm |
| Length | 9 cm |
| Width | 16 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.11149 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


