| Object Number | 2003-40-35A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Japan |
| Section | Asian |
| Description | Plaited sandal with foot straps. |
| Length | 23 cm |
| Width | 9 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1995.X.15697a - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


