| Object Number | 2003-40-19A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | China |
| Section | Asian |
| Description | Plaited slippers, back open, rounded top. |
| Length | 28.2 cm |
| Width | 9 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1995.X.15698a - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




