| Object Number | 2003-39-20B |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | China |
| Period | 19th Century |
| Date Made | 19th Century |
| Section | Asian |
| Description | Boot for man. |
| Height | 25.5 cm |
| Length | 26 cm |
| Width | 9 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1895.1.91b - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




