Stool
Coconut Grater
2003-32-235
From: Society Islands
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | 2003-32-235 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Society Islands |
| Section | Oceanian |
| Description | Exhibited at l'Exposition universelle de Paris 1900. |
| Height | 22.4 cm |
| Length | 65 cm |
| Width | 22 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1995.X.16537 - Other Number | PCM26 - Other Number | CIVIC1995.X.16537 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




