Adze Blade
CG2004-3-1
From: New Guinea (uncertain)
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2004-3-1 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | New Guinea (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Stone |
| Description | Flat, triangular, black stone. |
| Length | 17 cm |
| Width | 8.7 cm |
| Thickness | 2 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



