| Object Number | 2003-34-351C |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Leather |
| Description | Leather strip. |
| Height | 3.17 cm |
| Length | 6.99 cm |
| Width | 0.16 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1995.X.16338 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


