| Object Number | 2003-34-346A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Pottery |
| Description | Pottery sherds; Red inside and out; Outside etched with stripes. A is on the bottom left in the multimedia photo. |
| Length | 10.5 cm |
| Width | 7 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1995.X.16329 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
