| Object Number | 2003-34-330A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Wood |
| Description | 5 wooden disks; holes in center; 3 round, 2 oval. A is on the left |
| Length | 5.2 cm |
| Width | 3.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1995.X.16316 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
