Chisel (uncertain)
2003-34-323A
From: Egypt | El-Amarna
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | 2003-34-323A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | El-Amarna |
| Section | Egyptian |
| Materials | Bronze |
| Description | chisel? A is on the top. |
| Length | 5.2 cm |
| Width | 0.04 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1995.X.16308 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
