| Object Number | 2003-34-309A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Glass |
| Description | Clear green glass goblet; broken, 5 pieces, very corroded. A is the object on the bottom left in the multimedia photo. |
| Length | 6 cm |
| Width | 3.2 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1995.X.16249 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
