Awl (uncertain)
2003-33-112
From: New Guinea
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | 2003-33-112 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | New Guinea |
| Section | Oceanian |
| Materials | Cassowary Bone |
| Length | 11 cm |
| Width | 1.5 cm |
| Thickness | 0.6 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.11464 - Other Number | CIVIC1994.X.11464 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


