| Object Number | 2003-34-228A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Stone |
| Description | Grey stone figurine, base broken off; facial area worn. |
| Length | 6.9 cm |
| Width | 4.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | P.77.4.5.A - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
