| Object Number | 2003-34-520 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Wood |
| Technique | Worked |
| Description | Manipulated wood semi circle. |
| Height | 4 cm |
| Length | 20 cm |
| Width | 5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.2178 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
