| Object Number | 2003-34-434 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Metal |
| Description | Flat metal object with hole at one end. |
| Length | 9.7 cm |
| Width | 1.7 cm |
| Outside Diameter | 3.2 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1995.X.16428 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
