| Object Number | 2003-34-417 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Wood |
| Description | Wooden stick with some brown substance clumped on one end; heavy. |
| Height | 3.81 cm |
| Length | 21.59 cm |
| Width | 3.81 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 22/199 - Field No SF | 1995.X.16411 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

