| Object Number | 2003-34-240 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Clay |
| Iconography | Bull? | Cow? | Animal Face |
| Description | Pottery fragment, with bull or cow face. |
| Height | 7.62 cm |
| Length | 8.89 cm |
| Width | 5.08 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 22/519 - Field No SF | 1994.X.16228 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




