| Object Number | 2003-34-233 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Clay |
| Description | Small hollow pottery object; 2 small holes on top; 1 on bottom. |
| Height | 4 cm |
| Length | 8 cm |
| Width | 6.3 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.16221 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
