| Object Number | 2003-31-358 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Philippine Islands |
| Section | Oceanian |
| Materials | Buri |
| Description | Soft woven sack, bottled shaped, with neck. Full of feathers. |
| Height | 24.3 cm |
| Length | 7.8 cm |
| Outside Diameter | 4.2 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1904.P.120 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



