| Object Number | 2003-31-324 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Philippine Islands |
| Section | Oceanian |
| Materials | Peel |
| Description | Miniature, or model palm leaf basket, tall with square base, unfinished |
| Height | 6 cm |
| Length | 3 cm |
| Width | 3 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1904.P.38 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



