| Object Number | 2003-31-414 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Philippine Islands |
| Section | Oceanian |
| Materials | Ceramic |
| Height | 15.5 cm |
| Length | 44.5 cm |
| Width | 39.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1905.1.28 - Other Number | 16762 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




