Sling Stone Bag
2003-32-70
From: New Caledonia
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | 2003-32-70 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | New Caledonia |
| Section | Oceanian |
| Materials | Flying Fox Fur | Plant Fiber |
| Height | 8.5 cm |
| Length | 59 cm |
| Width | 20 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.11398 - Old Museum Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

