| Object Number | 2003-32-73 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | New Caledonia |
| Section | Oceanian |
| Materials | Greenstone (uncertain) |
| Description | Exhibited at l'Exposition universelle de Paris 1900. |
| Length | 15 cm |
| Width | 11 cm |
| Depth | 2.6 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1994.X.11394 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

