| Object Number | 2003-31-374 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Philippine Islands |
| Section | Oceanian |
| Materials | Nito |
| Description | Bottle-shaped. Square bottom, round opening at top. Open hexagonal weave. U.S. Customs sticker. |
| Height | 18.4 cm |
| Length | 10.7 cm |
| Outside Diameter | 5.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.745 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


