Scoop
Fish Trap (uncertain)
2003-31-196
From: Philippine Islands
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | 2003-31-196 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Philippine Islands |
| Section | Oceanian |
| Materials | Bamboo | Nito | Wood |
| Height | 11.5 cm |
| Length | 29.9 cm |
| Width | 26.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1904.P.140 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


