Digging Bowl
Miniature
2003-26-8
From: Australia
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | 2003-26-8 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Australia |
| Section | Oceanian |
| Materials | Wood |
| Description | Miniature digging bowl, probably made for sale. |
| Length | 18 cm |
| Width | 9 cm |
| Depth | 5 cm |
| Credit Line | Gift of Dr. and Mrs. William E. Stephens, 2003 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


