Hammerstone
42-25-5
From: Australia | Western Australia | Kellerberrin
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | 42-25-5 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Australia | Western Australia | Kellerberrin |
| Section | Oceanian |
| Materials | Stone |
| Description | Pitted. Sandstone? |
| Length | 7.3 cm |
| Width | 6.5 cm |
| Thickness | 3.4 cm |
| Credit Line | Gift of Daniel Sutherland Davidson, 1942 |
| Other Number | 4 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


