| Object Number | 55-7-81 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Scandinavia | Denmark |
| Section | European |
| Materials | Flint |
| Description | Grey Flint |
| Height | 4.8 cm |
| Length | 4.6 cm |
| Width | 4.5 cm |
| Credit Line | Gift of Numismatic and Antiquarian Society of Philadelphia, 1955 |
| Other Number | 12350 - Old Museum Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


