Flake
37-32-46
From: France | Correze | Brive
Curatorial Section: European
| Object Number | 37-32-46 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | France | Correze | Brive |
| Section | European |
| Materials | Flint |
| Description | Roughly quadrangular. Cortex remaining on upper face. End shows much utilization. |
| Height | 1.6 cm |
| Length | 4 cm |
| Width | 3.2 cm |
| Credit Line | Gift of the American School of Prehistoric Research, though Virginia Beggs, 1937 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


