Stone
37-32-10
From: France | Somme | Montieres
Curatorial Section: European
| Object Number | 37-32-10 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | France | Somme | Montieres |
| Section | European |
| Materials | Stone |
| Description | Crackled in action of fire. |
| Height | 3.5 cm |
| Length | 3.8 cm |
| Width | 2.5 cm |
| Credit Line | Gift of the American School of Prehistoric Research, though Virginia Beggs, 1937 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


