Pebble
69-13-88A
From: Libya | Northern Tibesti Mountains
Curatorial Section: African
| Object Number | 69-13-88A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Libya | Northern Tibesti Mountains |
| Section | African |
| Materials | Quartz |
| Description | Clear quartz |
| Length | 1.1 cm |
| Width | 0.7 cm |
| Credit Line | Libyan Expedition; Froelich Rainey, 1969 |
| Other Number | 4-49 - Field No SF |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

