| Object Number | EU2643A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Holland |
| Section | European |
| Materials | Bone |
| Description | Bone tool - Pointed and polished through use. Hollowed. A o7 180. See No. 32 in photo. |
| Length | 11.2 cm |
| Width | 5.3 cm |
| Credit Line | Exchange with the Rijksmuseum van Oudheden, Leiden, 1913 |
| Other Number | Leiden Ao7-180 - Old Museum Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


