| Object Number | EU2633A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Neolithic |
| Provenience | Holland |
| Period | Neolithic |
| Section | European |
| Materials | Flint |
| Description | Flint arrowhead - Elongated oval. Greyish. O-[?]T-37. See No. 2 in photo |
| Length | 3.5 cm |
| Width | 1.6 cm |
| Credit Line | Exchange with the Rijksmuseum van Oudheden, Leiden, 1913 |
| Other Number | Leiden OT37 - Old Museum Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


