| Object Number | EU2478 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe |
| Section | European |
| Materials | Soil | Charcoal |
| Description | Original: Lump of earth with charcoal |
| Height | 4.3 cm |
| Length | 10 cm |
| Width | 6.5 cm |
| Credit Line | Museum Purchase 1912 |
| Other Number | unknown - Field Number | 4349 - Collector Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


