Grattoir
EU2359A
From: England | Forest Heath District | Icklingham
Curatorial Section: European
| Object Number | EU2359A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Neolithic |
| Provenience | England | Forest Heath District | Icklingham |
| Period | Neolithic |
| Section | European |
| Materials | Flint |
| Description | Flint implement - Grattoirs. Three implements. |
| Length | 4.1 cm |
| Width | 3.5 cm |
| Other Number | 41 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


