| Object Number | E13470 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt | Abydos |
| Section | Egyptian |
| Materials | Faience |
| Description | Blue glazed faience. |
| Height | 10.6 cm |
| Width | 3.3 cm |
| Depth | 2.9 cm |
| Credit Line | Distribution from the Egypt Exploration Fund, 1902 |
| Other Number | AES 2854 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




