Basket Lid
CG2003-3-3B
From: Insular Southeast Asia (uncertain)
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2003-3-3B |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Insular Southeast Asia (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Bamboo (uncertain) |
| Description | Cover for large square basket. Split bamboo? |
| Height | 23 cm |
| Length | 65 cm |
| Width | 65 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




