| Object Number | NA9362A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Sioux |
| Culture Area | Great Plains Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Catlinite |
| Technique | Carved |
| Description | Stem carved in spiral. |
| Length | 12 cm |
| Width | 8 cm |
| Credit Line | Gift of William W. Frazier Jr., 1922 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


