| Object Number | 2003-81-7 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Zambia |
| Section | African |
| Description | Painted cloth mask over a wooden frame with red and white spots. Possibly from N. Rhodesia. |
| Height | 35 cm |
| Length | 28 cm |
| Width | 24 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.670 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




