| Object Number | NA9363A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Sioux (uncertain) |
| Culture Area | Great Plains Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Catlinite |
| Height | 5 cm |
| Length | 7 cm |
| Width | 4.5 cm |
| Credit Line | Gift of William W. Frazier Jr., 1922 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


