Animal Bone Fragment
12920A
From: France | Dordogne | Laugerie Haute
Curatorial Section: European
| Object Number | 12920A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | France | Dordogne | Laugerie Haute |
| Section | European |
| Materials | Deer Bone |
| Description | Deer bone fragment (1 of 6). |
| Length | 4 cm |
| Width | 3 cm |
| Credit Line | Gift of Henry C. Mercer, 1893 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



