Figurine
Fragment
12152
From: Spain | Madrid | San Isidro
Curatorial Section: European
| Object Number | 12152 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Spain | Madrid | San Isidro |
| Section | European |
| Materials | Terracotta |
| Iconography | Crow Foot |
| Description | Figurine fragment representing a crow foot |
| Height | 5.8 cm |
| Length | 4.5 cm |
| Width | 2.3 cm |
| Credit Line | Deposited by R. Stewart Culin, 1893 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


