Arrowheads
13549
From: Oregon | The Dalles | Columbia River
Curatorial Section: American
| Object Number | 13549 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Oregon | The Dalles | Columbia River |
| Culture Area | Northwest Coast Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Technique | Chipped |
| Height | 0.05 cm |
| Length | 2.9 cm |
| Width | 0.9 cm |
| Credit Line | Gift of Mrs. William H. Miller, 1897 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



